V Praze nasednete a vystoupíte přímo na místě

Do Chorvatska můžete vyrazit pohodlně i z Prahy https://www.jadranexpres.cz/zastavka_praha_florenc.php. A pokud tam vyrazíte autobusem, který nemá chybu, a který navíc stojí ve všech zajímavých turistických letoviscích na pobřeží, tak to bude ta nejlepší volba, kterou můžete udělat. No jen si vezměte, jak báječně bude vaše dovolená vypadat. Nebudete se muset stresovat žádným složitým cestováním, nebudete muset řešit žádné přestupy a na místě budete velice rychle, vlastně vystoupíte přesně v letovisku, kde budete ubytovaní. A je zde i jedna velká výhoda oproti cestování autem. Ten, kdo si myslí, že cestovat autem je zdaleka nejpohodlnější, ten se hodně mýlí.

město

Cesta autem není ani zdaleka tak pohodlná, ani bezpečná. V moderním autobusu budete mít nepřetržitě k dispozici toaletu, minibar, polohovatelná sedadla a spoustu jiné zábavy. Budete si tedy moci cestou užívat a začít odpočívat již při nástupu do autobusu. Naopak v automobilu se budete celou cestu mačkat, budou vás bolet nohy, a navíc se budete muset pekelně soustředit na jízdu, aby se vám při dlouhé cestě po dálnicích nic nestalo. A celá odpovědnost za zdar cesty bude na vašem řidiči, který s velkou pravděpodobností nebude profesionál z povolání a nebudete se moci střídat s druhým profíkem na palubě. Zkrátka, cestovat na místo autobusem se vyplatí.

zadar

A stejně tak se vyplatí zvolit za cíl své cesty pobřeží Středozemního moře. Není to vůbec daleko, a to je velká výhoda. Čeká tam na vás bezchybné, prvotřídní počasí jako dělané na koupání v moři a pro všechny známé letní radovánky. Čekají tam na vás krásné oblázkové pláže a jiskřivé moře se spoustou zajímavých vodních živočichů nedaleko pobřeží, což uvítají všichni potápěči. A za to vše nezaplatíte mnoho. Jak ubytování, tak i doprava a pobyt v Chorvatsku jsou poměrně levnou záležitostí. A když k tomu všemu připočteme ještě vstřícné místní obyvatele, tak už není nad čím váhat.