Lidé se smějí čím dál méně

Zažíváme epidemie vážnosti a negativních emocí. Lidé se přestali smát. Po světě existuje celá řada studií, že smích skutečně léčí, pomáhá utužovat naši psychiku, vztahy a imunitu. Je nenahraditelný, ale přesto se z našeho života pomalu vytrácí. Děti se smějí často a samy od sebe. Časem ale vyrosteme a zjistíme, že potřebujeme důvod. Dříve bylo zvykem vyprávět si humorné historky, lidé spolu trávili více času a více se bavili. Dnes kvůli hektickému životnímu stylu myslíme pouze na práci a na problémy, které máme, utíkáme na sociální sítě a nenavazujeme už tolik reálných kontaktů.

 Děti se smějí neustále a bez důvodu

Každý máme jiný styl humoru. Závisí na mnoha faktorech jako je pohlaví, vzdělání, intelekt a momentální nastavení. Smích je neuvěřitelně očistná aktivita, jejímž hlavní, cílem je uvolnění. Pokud se do něj budete nutit, tak se neuvolníte, musí vycházet zevnitř. Vyhledávejte proto podněty, které vás dokážou pobavit. Je jedno, jestli si každé ráno najdete na internetu pár vtipů nebo se na sebe zakřeníte do zrcadla jen tak. Lze provádět i jakoukoliv jinou aktivitu, která vám pomůže odbourat stres a negativní emoce a vyplavit endorfiny.

 Smích léčí

Dnes už existují i kurzy jógy smíchu. Učitelé zde učí, jak se smát bezdůvodně. Začnete se smát tlumeně a postupně se naladíte na vlnu uvolnění. Tělo nepozná, zda se smějete přirozeně nebo ne, bránice se rozkmitá tak jako tak a přirozený smích se pak pustí snadněji. Čím více otevíráte ústa, tím více se bránice zapojuje. Skupinové cvičení přináší prokrvení a radost a připadáte si méně bláznivě, když toto cvičení praktikujete hromadně, než osamotě doma.

 Smích prodlužuje život

Lidé jsou empatičtí a vnímaví, přenášíme mezi sebou emoce a smích je jedna z věcí, která mezi lidmi snadno přeskakuje. Jsou lidé, kteří mají určitou důstojnost a nedokáží se smát a uvolnit. Jestliže se nesmějeme, naše svaly ochabují, nejsme tolik uvolnění a jsme méně zdraví.